[Pink Floyd]
[O tej stronie]

(Niegdyś) największa polska strona o grupie Pink Floyd
© Wojtek Michalski, Wrocław 1997-2001.

Strona nie jest już aktualizowana.
Proszę nie pisać e-maili w sprawie aktualizacji.


Co nowego?

 1. Kosmetyczne zmiany w grafice. Miałem zamiar zupełnie przebudować stronę pod względem graficznym, ale nie mam ani pomysłu, ani ochoty.
 2. Zwiększona zawartość merytoryczna.
 3. Alfabetyczny spis piosenek
 4. Dyskografia uzupełniona o Is There Anybody Out There?, a także nagrania Barreta, Masona i duetu ZEE.
 5. Można bezpośrednio przejść z opisu płyty do tekstu żądanego utworu
 6. Usunąłem wersję strony całkowicie bez polskich liter. Po pierwsze: żyjemy w Polsce, piszmy po polsku. Po drugie: teraz już każda cywilizowana przeglądarka obsługuje standard ISO-8859-2.
 7. Zaktualizowane i uzupełnione linki
 8. Strona weryfikowana Linkbotem, więc nie powinny zdarzać się błędy typu: "This page cannot be displayed".
Rady i informacje:
 1. Używaj przeglądarki HTML :->. W sumie jakiejkolwiek, strona wygląda równie dobrze w Explorerze, Netscape'a i Operze (tyle że w tej ostatniej z krzaczkami zamiast polskich liter oraz bez myślników). Widzisz em-myślnik (—) i polskie litery (ąćźż)? Jeśli tak, to przeglądarka w porządku. ;-)
 2. O ile możesz, włącz High Color (nie jest to konieczne, aczkolwiek będzie ładniej ;-) )
 3. Nie musisz stosować jakiejś konkretnej rozdzielczości, ale nie testowałem większych aniżeli 800x600. Mimo to strona winna zachowywać się poprawnie.
 4. Kodowanie polskich liter w ISO 8859-2.
 5. Stronę pisałem tak, aby wczytywając się szybko zaoferowała jak najwięcej informacji: minimum formy, maksimum treści. Wykonałem ją za pomocą HomeSite i Notatnika, z rzadka wspomagając się Composerem z Netscape'a.
 6. Czasami mogą wystąpić jakieś głupie błędy, ponieważ ta strona była pisana czasami po nocach i to jest tego efekt.
 7. MP3? Niestety, nie uświadczysz tutaj.
 8. Obrazek "Powrót" oznacza powrót do głównej strony lub większego spisu treści. Posługuj się też klawiszami Back i Forward Twojej przeglądarki. Z kolei kliknięcie na czerwony napis "Pink Floyd" w prawym górnym rogu spowoduje natychmiastowe przejście do strony głównej.
 9. W opisach poszczególnych płyt używałem takich oznaczeń:
  • CD — płyta kompaktowa
  • LP — album
  • QLP — album w wersji kwadrofonicznej
  • PLP — picture disc
  • Jeżeli przed którymś z użytych symboli stoi cyfra, album zawiera więcej niż 1 płytę. Jeżeli zaś skrót został poprzedzony literką R, dane odnoszą się do wznowienia.
 10. Skróty nazwisk wykonawców:
  • DG — David Gilmour
  • RW — Roger Waters
  • RWr — Richard Wright
  • NM — Nick Mason
  • SB — Syd Barret
 11. Podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do obecnego wyglądu tej strony — w szczególności podziękowania dla Wojtka Rzeszutka (większość tłumaczeń płyt), Michała Jędrzejewskiego (tłumaczenie wywiadów) oraz pozostałych osób, których nie jestem w stanie wymienić z imienia i nazwiska.
 12. Przy opracowywaniu dyskografii zespołu opierałem się na danych z książki Wiesława Weissa Pink Floyd: Szyderczy śmiech i krzyk rozpaczy, wydawnictwo Iskry 1995, którą wszystkim polecam.

Podziękowania dla Ryśka — za umieszczenie strony na tym serwerze oraz za poprawki w biografii.

© Wojtek Michalski. Wszelkie prawa do strony są zastrzeżone. Żadna jej część nie może być reprodukowana w jakiejkolwiek formie bez zgody autora.
Wszystkie materiały autorstwa innych ludzi są tu umieszczone za ich zgodą. Jeżeli jednak Twój materiał znalazł się tu przypadkowo bez autoryzacji, a Ty nie zgadzasz się na jego umieszczenie — z góry przepraszam. W takim wypadku napisz, a ja natychmiast go usunę.

Ostatnia aktualizacja 21 czerwca 2000.

[Powrót do poprzedniej strony